May
 (click on student name to view certificate)
Middle School
ELA 7 – Brock Stricklin
ELA 8 – Gaby Pigg
Explore – Alan VanNieuwenhze
Math 6 – Lydia Meckley
PE 6 – Jayden Braman
PE 6 – Paige Cook
PE 7/8 – Shane Skinner
PE 7/8 – Rachel Wheeler
Physical Science 8 – Francis Hildreth
Physical Science 8 – Jade Shipman
Physical Science 8 – Alan VanNieuwenhze
Science 6 – Caiden Robinson
Science 7 – Bryce Pearce
Spanish 1 – Xavier Carr
US History/Geo 8 – Avery Barker
World History 7 – Carter Phenicie
 
High School
Agriscience – Haley James
ELA 9 – Shaylan Craig
ELA 10 – Zach Murphy
ELA 10 Honors – Griffin Reynard
Health – Danielle Shortsle
Physics – Kat Jackson
Physics – Brian Stricklin
Spanish 2 – Ryan Cook
Spanish 3 – Ethan Pence
US History/Geo 9 – Seth Wilson
World History – Nathan Carson
World History Honors – Mara Elliott
Overall Academic Success – Will Fix
 
 
 
April
 (click on student name to view certificate)
Middle School
Art 6 – Kennedy Mangus
ELA 6 – Jorden Wilson
ELA 7 – Shalee Collver
ELA 8 – Miley Phillips
Explore – Will Alexander
Geography 6 – Lauren Cook
Math 6 – Marcelo Lorenzo
PE 6 – Cody Prater
PE 6 – Gracie Thompson
PE 7/8 – Collin Reckner
PE 7/8 – Jersey Still
Physical Science 8 – Gavin Elliott
Physical Science 8 – Carli Williams
Science 6 – Jaden Rendel
Science 7 – Carter Hulett
Spanish 1 – Madelynn Disbrow
US History/Geo 8 – Jade Shipman
World History 7 – Hayden Casselberry
 
 
High School
Agriscience – Mackenzie Ream
Agriscience – Hannah Robinson
Art – Emma Taylor
Health – Hannah Reckner
Physics – Marcus Bach
Physics – Destiny Hoot
Spanish 2 – Rebecca Vontroba
Spanish 4 – Torrie Summers
US History/Geo 9 – Chase Serin
World History – Vernae Hillard
World History Honors – Rylee Cleveland
 
 
 
 
 
 
 
 
March
 (click on student name to view certificate)
Middle School
Art 6 – Emily Roback
Art 6 – Jorden Wilson
ELA 7 – Jerzie Robinson
ELA 8 – Shane Skinner
Explore – Jaclyn Grant
Math 6 – John McFarland
Physical Science 8 – Kindell Covey
Science 6 – Emily Tripp
Science 7 – Leah Gregg
US History/Geo 8 – Olivia Allen
World History 7 – Oceananna Miller
 
 
 
 
 
High School
Advanced Art – Hannah Gerhart
Art I – Jessica Brainerd
English 9 – Haileih Megale
English 10 – Daniel Dubin
English Honors 10 – Katie Hewitt
Health – Shaylan Craig
Physics – Ethan Aldrich
Physics – Noah Hague
Spanish 1 – Paige Cowell
Spanish 2 – Martina Luce
Spanish 3 – Jessica Brainerd
US History/Geo 9 – Shaylan Craig
World History – Abigail Ritchie
World History Honors – Ryan Lakatos
 
February
 (click on student name to view certificate)
Middle School
Art 6 – Cameron Pearce
ELA 7 – Meredith Vontroba
ELA 8 – Forrest Vernier
Math 6 – Cody Prater
PE 6 – Ella Scharer
PE 6 – Seth Wilson
PE 7/8 – Madelynn Disbrow
PE 7/8 – Marcus Lorenzo
Physical Science 8 – Caleb Cox
Science 6 – Lauren Cook
Science 7 – Tony Moffitt
Spanish 1 – Suzanne Benzing
US History/Geo 8 – Hunter Benschoter
World History 7 – Aubree Fox
 
High School
English 9 – Michael Loveday
English 10 – Ivana Cameron
English Honors 10 – Kallen Mohr
Physics – Kaylee Benge
Physics – Dalton Knapp
Spanish 2 – Audrey Salenbien
Spanish 3 – Ben Townsend
US History/Geo 9 – Zac Gritzmaker
World History – Griffin Reynard
World History Honors – Kaitlyn Johnson
Yearbook – Karli Bowerman
 
 
 
January
 (click on student name to view certificate)
Middle School
Art 6 – Trevor Cook
ELA 7 – Jaelynn Hollstein
ELA 8 – Josh Ritchie
Math 6 – Eliza VanNieuwenhze
PE 6 – Anthony Garcia
PE 6 – Emma Gregg
PE 7/8 – George Hillard
PE 7/8 – Olivia Pence
Physical Science 8 – Hunter Benschoter
Physical Science 8 – Gabrielle Pigg
Science 6 – Anthony Garcia
Spanish I – Quinten Perry
US History/Geo 8 – Alexandra Waltz
World History 7 – Olivia Pigg
 
High School
Art – Mara Elliott
English 9 – Ryan Woods
English 10 – Molly Alexander
English Honors 10 – Jammie Teske
Spanish II – Noah Benge
Spanish III – Makenzee Knorr
US History/Geo 9 – Ryder Gilbert
World History – Paige Clark
World History Honors – Daniel Dubin
 
 
 
 
 
December
 (click on student name to view certificate)
Middle School
Art 6 – Lydia Meckley
ELA 7 – Korah Daniels
ELA 8 – Marcus Lorenzo
Math 6 – Andrew Sadler
PE 6 – Kendall Allen
PE 6 – Braylon Gartee
PE 7/8 – Korah Daniels
PE 7/8 – Sam Montecinos
Physical Science 8 – Caitlynn Brockway
Physical Science 8 – Alyssa Malburg
Physical Science 8 – Austin Phipps
Science 6 – Ella Scharer
Spanish I – Hannah Underwood
US History/Geo 8 – Devon Vernier
World History 7 – Shalee Collver
 
High School
Art – Paige Clark
Agriscience – Katie Marshall
English 9 – Carter Wilson
English 10 – Payton Woodard
English Honors 10 – Luke Wheeler
Physics – Hunter Gallagher
Physics – Anamaria Martinez
Spanish II – Molly Alexander
Spanish IV – Emma Vasher
US History/Geo 9 – Ryan Woods
World History – Molly Alexander
World History Honors – Jammie Teske
 
 
 
November
(click on student name to view certificate)
Middle School
ELA: Reader’s Workshop 7 – Dylan Francoeur
ELA 7 – George Hillard
ELA 8 – Olivia Pence
Geography 6 – Ellie Driskill
Math 6 – Ellie Driskill
PE 6 – Ben Kennedy
PE 6 – Lydia Meckley
PE 7/8 – Jacob Goll
PE 7/8 – Alexandra Waltz
Physical Science 8 – Xavier Carr
Physical Science 8 – Miley Phillips
Science 6 – Dylan Francoeur
Spanish I – Hunter Benschoter
Study Skills – Emily Clark
Study Skills – Lauren Cook
US History/Geo 8 – Chase Jones
World History 7 – Korah Daniels
 
High School
English 9 – Danielle Shortsle
English 10 – Nathan Carson
English Honors 10 – Lily Bates
Intro To Eng. Design – Spencer Stevens
Physics – Molly Alexander
Physics – Ben Townsend
Spanish II – Haileih Megale
Spanish III – Zach Crafts
US History/Geo 9 – Alexis Wheeler
World History – Alec Muck
World History Honors – Alex Miller
 
 
 
 
 
 
October
(click on student name to view certificate)
Middle School
 Art 6 – Emma Gregg
 ELA 7 – Tylan Waltz
 ELA 8 – Seth Fairchild
 PE 6 – Vanessa Damon
 PE 6 – Abe Osburn
 PE 7/8 – Seth Fairchild
 PE 7/8 – Lauren Keller
 Physical Science 8 – Marcus Lorenzo
 Physical Science 8 – Quinten Perry
 Physical Science 8 – Hannah Underwood
 Spanish I – Caitlynn Brockway
 US History/Geo 8 – Marcus Lorenzo
 World History 7 – Taygan Desormeaux
 
High School
 English 9 – Cameron Merrill
 English 10 – Alex Sweat
 English Honors 10 – Ryan Lakatos
 English 11 – Brad Belcher
 English 12 – Hailey Hofbauer
 AP  English – Zachariah Crafts
 Physics – Bryant Moore
 Physics – Zachary Zyla
 Spanish II – Hunter Gallagher
 Spanish IV – Stasia Frost
 US History/Geo 9 – Grace Francoeur
 World History – Spencer Clark
 World History Honors – Lily Bates

 

Upcoming Events
Quick Links
Contact Information